2018 Teknoloji Tasarım Trendleri

tarafından
240
2018 Teknoloji Tasarım Trendleri

Son yıllarda teknoloji dünyasında bir çok değişiklik oldu. Her şey dijitalle doğru yol alıyor. Hayatımıza internet of things (Nesnelerin internetti) girdiğinden bu yana yemek şiparişinden tutunda günlük ihtiyaçlarımıza kadar bir çok şeyi internetten satın alabiliyoruz. Kullandığımız cihazlar birbirleriyle etkileşim haline giriyor. Telefonlar, televizyonlarla, bilgisayarlarla her şeyle etkileşim halinde hatta evinize bile. Peki şu an 2018’e geldiğimiz de neler oluyor.

2018 Teknoloji Tasarım Trendleri Neler?

Barış Özcan bunun için harika bir video hazırlamış. 2018’e kadar dijitale göç varken artık dünyaca ünlü markalar bile offline mağaza sektörüne giriş yapıyor fakat bunlar standart bakkal girişimi değil. Deneyim tasarımından bahsediyoruz burada. Dünyaca ünlü Amazon şirketi, Amazon Go hayatta geçirecek mağazacılık anlayışına yeni bir boyut kazandırıyor. Sadece girişte cep telefonunuzu okutarak mağazaya adımınızı atıyor ve sonrasında her şeyi unutuyorsunuz. Bundan sonra tek yapmanız gereken almak istediklerinizi alıp, sepetinize atabilirsiniz. Bunlar aynı anda dijital sensör yardımıyla hesabınıza yazılıyor. Eğer ürünü beğenmeyip geri koyarsanız sepetinizden çıkarıyor. Teknoloji ve tasarım insan 2018 yıllında büyük bir yer kaplayacak gibi. Günlük yaşamamızda iyiden iyiye kendini hissettirecek ve tüm alışveriş, yaşama biçiminizi değiştirmeye başlayacak. Amazon rakibi Alibaba ise olaya ayrı bir boyut kazandırmış durumda.

Dilerseniz aşağıda ki Barış Özcan videosunu izleyerek detaylı olarak bilgi edinebilir ve haberyoutube.com da bu konu hakkında görüşlerinizi yorum kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]