8 Yaşında Youtube Milyoneri Oldu

tarafından
97
8 Yaşında Youtube Milyoneri Oldu

Forbes, YouTube’da en çok kazananların listesini yayımladı.

Listenin tepesinde, ‘Ryan ToysReview ‘adlı kanalda oyuncak tecrübelerini paylaşan Ryan adlı çocuk yer aldı. Hemen her gün yeni bir video paylaşan Ryan’ın hesabı üzerinden elde edilen kazanç, son bir sene içinde ikiye dayandı. Amerikan NBC televizyonunun görüşme yaptığı 8 yaşındaki Ryan, neden bu denli çok izlendiği sualine “Zira cümbüşlüyüm ve gülüncüm” cevabı verdi. 2015’te Ryan’ın ailesi tarafında açılan kanalın bugün 17 milyondan fazla azası bulunuyor. Paylaşılan videoların toplam izlenme rakamı 26 milyara yanaştı.

Forbes’daki habere göre, kanalın elde ettiği toplam kazancın 21 milyon doları, videoların evvelinde çıkan reklamlardan elde edildi. Kalan 1 milyon dolarlık kısım ise sponsorlu içeriklerden kazanıldı. Kanalda yer bulan bir oyuncağın satış rekorları kıracak kadar arz görebildiği kaydolunuyor. Kanalın marka bedeli öylesine gelişmiş ki, Amerikan perakende devi Walmart, Ryan’s World adlı bir elbise ve özel oyuncak çabuksu çıkarmaya başladı.

8 yaşında senede 22 milyon dolar kazanan Ryan’ın bu hasılatının yüzde 15’i reşit olduğunda özgür vazgeçilmek üzere bir banka hesabına yatırılıyor.

8 Yaşında Youtube Milyoneri Oldu
Yazımıza oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan YouTube Premium Özelliği Tamamen Ücretsiz Oluyor! başlıklı makalemizde ücretsiz premium, Youtube ve youtube premium hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda İnceleyin :   Enes Batur feat. Mustafa Ak - SEVGİN BOTMUŞ Şarkısı 1 Haftada 5 Milyondan Fazla İzlendi!