BelgoTürk Bize Göre Samimi Değil

tarafından
455
BelgoTürk Bize Göre Samimi Değil
Bize Göre BelgoTürk

bize göre BelgoTürk'ün şu anki durumu.

 • Ortalama Puan
  4.5
 • İnandırıcılık
  3
 • Başarı
  5
 • İçerik Kalitesi
  2
 • İstikrarlılık
  8

Gün geçtikçe prim, clickbait yapan kişilerin sayısının arttığını açıkca görüyoruz. “BelgoTürk” adlı YouTube kanalıda bunlardan bir tanesi. BelgoTürk olarak bilinen İbrahim Durmaz, Belçika’da doğup büyüdü ve şu anda orada ikamet etmekte. Kanalında vlog, challange ve şaka videoları Türkçe olarak yayınlamaktadır.

İbrahim, değişik başlıklı videolarıyla ön plana çıksa da amacının ne olduğunu gayet iyi biliyoruz buna örnek vermek gerekirse, “Brezilyalı kızla çok sıcak anlar” “Brezilyalı kızın poposuna dokundum” gibi şeyler ve daha nicesi kanalında mevcut. Artık ne kadar tepki gördüyse, bunu bırakıp şu an da popüler korku karakteri olan momo‘ya sarmış durumda. Bunları gerçek gibi lanse etmesi de ayrı bir ironi.

Peki bize göre neden samimi değil? Videolarını izlerseniz ne kadar yapmacık ve sahte olduğunu kolaylıkla anlayabilirsiniz üstelik BelgoTürk’ün şu anda 817bin abonesi bulunmakta bu da durumumuzu özetliyor gibi. Videoların sahte olduğunu ne olursa olsun kabul etmiyor ve istikrarlı şekilde başarının merdivenini tırmanıyor(!)

Acaba bu kadar ciddi olmasının sebebi bizleri bir şakanın içine mi sürüklüyor? Ya da kendi hikayelerine inandırarak böyle bir içerik mi yapıyor? Bilemiyoruz. Bakalım olayın ucu nerelere gidecek.

Bir önceki yazımız olan Bizim Gözümüzden Oğuzhan Uğur başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Bu Yazımızıda İnceleyin :   Bizim Gözümüzden Oğuzhan Uğur