Bizim Gözümüzden Oğuzhan Uğur

tarafından
473
Bizim Gözümüzden Oğuzhan Uğur

Bazı insanların yavaş yavaş yükselmesine şahitlik yaparsınız, bazılarına da yapamadan o sizin yanınıza şak diye belirir “selam, ben geldim!” Diyerekten hayatınızın bir köşesine yerleşmiş olur. Oğuzhan Uğur’da o insanlardan bir tanesi. Yaptığı formatlar ve geyiği sayesinde haftalarca YouTube trendlerinden düşmeyen isimlerdendi. Peki onu bu kadar başarılı yapan şey ne idi? Onedio‘ya alınması mı? Yaptığı sohbet mi? Mizah anlayışı mı? Yoksa bilinçli bir insan oluşu mu? Ya da durun, bizi bize özetleyen bir insan olduğundandır belkide kim bilir?.Oğuzhan Uğur

Peki kim ulan bu Oğuzhan Uğur? dediğinizi duyar gibiyim. Kendisi 1984 Ankara doğumlu oyuncu ve müzisyendir. Ara ara ilginç şarkılarına denk gelebilirsiniz. Akdeniz Üniversitesinde Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümü mezunu olmuş belgesel, kısa film ve sergi gibi çalışmalar gerçekleştirmiş ardından yönetmen, senarist Osman SINAV ile çalışmaya başlamıştır.

Oğuzhan Uğur

Bunu bir kenara bırakalım, Oğuzhan Uğur hakkında onca söylemler kulağımıza geldi haberler yazıldı bazen üzeri çizildi bazen de göklere yükseltildi. 1 Yılda YouTube’dan kazandığı 223bin lirayı gözünü kırpmadan şehit ailelerine bağışladı. Tabii ki bu iyi şeylerin dışında ekibin içinde kötü şeyler de oluyordu bunun ilk örneği Selcan AYDIN. Yaptığı “AYRILDIM ÇÜNKÜ..” Adlı videosuyla anlattığı şeyler bize ekibin içinde iç çatışmalar olduğu hakkında ipuçları verdi. Peki kim haklı? Bizim açımızdan cevap vermek zor.

Değişik konulara vakıf bir insanı günümüzde görmek hatta ve hatta internet ortamında görmek daha da zorlaştı. Tarih, komedi, siyaset gibi formatlarla izleyicisini hiç sıktırmadan araya kattığı mizahlarla ve kendine has hareketlerle bilinçaltımıza işlemeyi başardı Oğuzhan Uğur. Pinç! programına aldığı konuklar sayesinde aklımızda bazı fikirler oluştu o kişiler hakkında, mevzular ile de Türkiye’de ki bilmediğimiz şeyleri öğrenmiş olduk.

Bu Yazımızıda İnceleyin :   Enes Batur'un Arabasını Çizdiler!

“Seni hayallerine ulaştıracak en önemli şey, cesaretindir.”

Peki ben neden bıraktım izlemeyi? Eskisi kadar siyasi bilgilendirme içeriği üretmediği biraz da popüleritesini arttırmak için insanları boş videolara yönlendirmesinden dolayı. Acı ama gerçek bu. 2. Sezonda ekibe daha sağlam kişileri katacağını öğrendiğimde biraz da olsun umutlarım yeşerdi. Bakalım ve görelim.

Bir önceki yazımız olan Orkun Işıtmak, Logan Paul ve KSI Maçını İzlemeye Manchester'a Gitti! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]