Elon Musk Tesla’sını Mars’a Gönderdi

tarafından
256
Elon Musk Tesla’sını Mars’a Gönderdi

Bir çok ilke imza attan, bugünün Teslası olarak betimlenen Elon Musk, Tesla Marka Roadster aracını SpaceX adlı firmasının ürettiği Falcon Heavy uzay aracı ile  otomobilini yörüngeye bırakmaya çalıştı. 1 saat 11 dakikalık yayında. Heyecan doruktaydı. Yayının sonlarına doğru Space X kendi canlı yayını durdurdu işlemin başarılı ile gerçekleşip, gerçekleşmediğini sosyal medya hesaplarından duyuracaklardır.

Ülkemizde SpaceX canlı yayını, kendi kanalında yayımlayan Barış Özcan’ın videosu ise 1 milyon izlenmeyi geçti. Gerçekten sevindirici bir haber çünkü ülkemizde bu kadar insanın uzaya, teknolojiye, bilime meraklı olması zamanı geldiğinde bizimde bu alanlarda öne çıkacağımızın bir göstergesi.

Barış Özcan 1 Saat 1 Dakika boyunca, bu fırlatmanın öneminden başarı şansından bahsetti ve Falcon Heavy fırlatışını, Sideboosterlarn geri dönüşü bizlere gösterdi. Zamanında ise Kim ulan* bu Elon Musk videosu ile bizlere Elon Musk’ı tanışmıştı aynı zamanda Elon Musk Türkiye ziyaretinde ilk olarak Anıtkabiri ziyaret ederek  Türk halkının kalbini kazanmıştı.

Dilerseniz canlı yayının videosunu bu yazının alt kısımından izleyebilirsiniz.

Zaman geçiyor ve neredeyse yüzyıllar sonra torunlarımız belki de uzayda soylarımızı devam ettirecekler. Biz ise o ufak adımlara tanık oluyoruz. Bilimsel çalışmaların, teknolojinin, sanatın ve tasarımın sürekli gelişmesi dileğiyle. Siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Ülkemiz adına böyle çalışmalar ne zaman başlar dilerseniz yorumlarda fikirlerinizi belirtebilir. Hem bizi, hemde diğer kullanıcıları bilgilenmesini sağlayabilirsiniz. İlk defa izleyecek olanlara keyifli seyirler.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Bu Yazımızıda İnceleyin :   THY Business kulaklığını 30.000 TL vererek deneyimlemek