Epic Games Kendi Oyun Mağazasını Açıyor

tarafından
105
Epic Games Kendi Oyun Mağazasını Açıyor

Reyin geliştiricilerine kazançlardan %88 gibi yüksek bir hisse verecek olan Epic Games mağazası; oyuncuları, geliştiricileri ve içerik üreticilerini birleştiren bir ekosistem yaratmayı amaçlıyor.

PC, konsol, mobil, Web ve VR platformlarında rakamsız oyunun geliştirilmesine imkân sağlayan Unreal Engine reyin motorunun da sahibi olan Epic Games, geliştiricilere satışlarından %88 oranında hisse veren lider kalitedeki çevrimiçi mağazasını duyurdu. Kısa zaman içerisinde özel olarak seçilmiş bir dizi PC ve Mac oyunuyla beraber açılacak olan mağaza, 2019 seneyi içerisinde ilave oyunlar kabul etmeye ve başka platformları da desteklemeye başlayacak.

Epic Games mağazasının kapıları değişik reyin motorlarıyla geliştirilmiş tüm oyunlara sarih olacak. Mağazada yer alacak ilk oyunların arasında Unreal, Unity ve öbür reyin motorlarıyla geliştirilmiş oyunlar bulunuyor. Unreal Engine ile geliştirilmiş oyunların sahiplerini ise büyük bir fırsat bekliyor. Epic Games, Unreal Engine ile geliştirilen oyunlara özel olarak, reyin motoru lisansı için geliştiricilerin ödemesi gereken telif hakkı hissesinden feragat edecek.

Epic Games mağazasına has, emsalsiz bir özellik ise İçerik Üreticilerini Destekleme programı. Bu program sayesinde geliştiriciler, aralarında Youtube ve Twitch yayıncılarının da olduğu 10.000’den fazla içerik üreticisine erişebilecekler. İçerik Üreticilerini Destekleme programı, reyin geliştiricilerine sağladıkları katkılardan dolayı içerik üreticilerini mükâfatlandıracak.

Epic Games Kendi Oyun Mağazasını Açıyor
Yazımıza oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kaan Akyıldız ile Türkçe Oyun Filmi Keyfi başlıklı makalemizde kaan yildiz, seyyah günlüğü vlog ve türkçe oyun filmi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda İnceleyin :   Dünyanın En Yaşlı Youtuber'ı Yaşamını Yitirdi