Irkçı Gruba Bir Darbe de Youtube’dan

tarafından
84
Irkçı Gruba Bir Darbe de Youtube’dan

Sosyal medya hesaplarından sürekli ırkçılık ve nefret söylemleriyle tanınan The Proud Boys, son olarak Youtube’dan da yasaklandı.

YouTube, The Proud Boys isimli ırkçılık ve nefret saçan grubu yasaklama kararı aldı. Ancak YouTube’un The Proud Boys’tan kurtulma sebebi öfke ve nefret paylaşımları değil. Şirket, The Proud Boys’un kurucusu  Gavin McInnes‘in üçüncü kişilerin telif haklarını ihlal etmesi gerekçesiyle bu karara imza attı. En azından kendi açıklamaları bu şekilde.

The Proud Boys, sosyal medya servisi olarak sabıkalı. Twitter, Ağustos ayında “söylemleri” nedeniyle grubu yasakladı. Zira grup; Portland, Oregon’da şiddet içeren bir eylem gerçekleştirmişti. Facebook da, 2018 yılının Kasım ayında benzer bir yasağa imza atmıştı.

YouTube özellikle Gavin McInnes’i hedef aldı ve gerek kendi organizasyonlarından gerekse kolluk kuvvetlerinden gerekenlerin yapılmasını istedi. YouTube zekice davransa da, bu eylemlerin yüzde yüz başarılı olduğunu söylemek güç.

Proud Boys, hoşuna gitmiş olsun ya da olmasın, internetten ayrı kalmayı hak ediyor. Bu gruplara karşı kişiler ise bu sitelere karşı yasal bir duruş sergiliyorlar.

Kaynak: CHIP Online

Irkçı Gruba Bir Darbe de Youtube’dan
Yazımıza oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ünlü YouTuber Enes Batur’a soruşturma açıldı. başlıklı makalemizde Enes Batur, Youtube ve Youtuber hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda İnceleyin :   Yusuf Güney YouTube'a mı Atılıyor?