Öğretici Çizgi Filmler Kategorisinde Yeni Bir Soluk, Kondo-San

tarafından
542
Öğretici Çizgi Filmler Kategorisinde Yeni Bir Soluk, Kondo-San

Eskiden gece yatmadan önce çocuklara çeşitli masallar ya da hikâyeler anlatılırdı. Bu masallar ya da hikâyeleri çocuklar hayal dünyalarında yaşarken, uykuya dalıp uyurlardı.

Öğretici Çizgi Filmler Nedir?

Masallar genellikle öğretici olurlardı ve çocukları sıkmadan bazı genel ahlak kuralları ya da bazı basit bilgileri öğretirlerdi. Tabi ki günümüzde teknolojinin gelişmesiyle beraber, masal ve hikâyelerin yerlerini çeşitli çizgi filmler aldı. Hatta sırf bunun için çeşitli televizyon ve youtube kanalları kuruldu. Bu youtube kanallarından biriside yeni açılan KONDOSAN kanalı.

KONDOSAN Kanalının İçerikleri Nasıldır?

KONDOSAN kanalı aslında basit bir çizgi film kanalıdır. Youtube üzerinde belirli aralıklarla videolar yüklemektedir. Bu videolar çocuklar için hazırlanmıştır ve genellikle eğiticidir. Son derece güvenilir bir kanal olan KONDOSAN youtube kanalı, çeşitli popüler masallarla birlikle çeşitli harf, şekil ve renkleri çocuklara öğretmeye çalışmaktadır. Çocukların zihin dünyasına uygun seçilmiş müziklerle, genel ahlak kurallarına uygun diyaloglar içermektedir ve çocukların toplum içerisinde daha aktif bir birey olmalarını sağlamaktadır. KONDOSAN kanalında bulunan videolar çeşitli uzmanlar tarafından özel olarak hazırlanmaktadır ve farklı yerlerden katılan uzmanlar tarafından incelenmektedir. Aynı zamanda videolar alt yazılı olarak yayınlanmaktadır.

Kırmızı Başlıklı Kız Masalı, Bücür Kedi, Bremen Mızıkacıları gibi çeşitli Türkçe masallar ile ilgili videoları bulunmaktadır. Huzur verici ve dinlendirici müzikler sayesinde masallar çok akıcı bir şekilde anlatılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan BelgoTürk Bize Göre Samimi Değil başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Bu Yazımızıda İnceleyin :   Bizim Gözümüzden Oğuzhan Uğur