Protez Saçta 28 Yıllık Tecrübe

tarafından
284
Protez Saçta 28 Yıllık Tecrübe

Merhabalar Bugün pembenar TV için saçlandırma teknolojileri Uzmanı Mustafa Kemal Çiçek beyefendi ile beraberiz Hoş geldin hoş olur protez saç nasıl yapılır protez saç arasında ne fark var protez saçın kalitesi nasıl anlaşılır ve daha Pek çok konuyu konuşacağız aynı zamanda bir uygulamada yapacağız Önce sorularını yöneltir size den sonra uygulama ile çekelim protez saç nedir Yani ben bunları gördüğüm zaman örneklerde var karşımızda görüyorsunuz bana peruk gibi geliyor buralar.

Protez Saç Nedir?

Protez saç nedir yani gördüğüm zaman örneklerde var karşımızda görüyorsun ama peruk gibi geliyor bunlar.

Öncelikle protez saç nedir cevaplayalım sonra da arasındaki farkı açıklayalım.

Protez saç 100 yılın en önemli buluşlarından biridir. Çünkü  saçsızlık herhangi bir nedenle dökülen insanlar çareyi  birçok şeyde arıyorlar.

Bunun nedeni saçsızlık hücre ölümüdür. Dolayısıyla ölen hücre tekrar canlanmadığı için kellik meydana geliyor. Bunun adına biz erkek tipi saç dökülmesi diyoruz. Bu kadınlarda da yaşanıyor. Fark etmiyor. Her insanda olabilir.

Protez saç nedir diye net bir cevap verirsek. ben protez saç kullanıyorum. Benim saçlarımın bulunduğu üst kısım tamamen kafatası bölgesi yani kep  saçsız. Biz bu alanı dışarıdan saçlarla doldurarak temin ediyoruz. Bunun oluşması ve sportif faaliyetlerde , su ile buluşması , güncel aktif yaşamda kullanmamızın adına biz protez saç kullanma diyoruz.

Yani boş bir alanı elek gibi bir malzemenin üzerine özel bir işçilikle saçlar işleniyor. özel bir işçilikle istediğiniz yoğunlukla saç ekiliyor. Gördüğünüz gibi bu yoğun şekli alıyor kafamıza bu yoğunlukta saç ekilmediği için  protez saç tercih nedeni oluyor. İstediğimiz şekilde tasarımı yapılmış doğal protez saçı kafamıza oturttuğumuzda  canlı saç görünümü verdiği için biz buna protez saç diyoruz.

Bu Yazımızıda İnceleyin :   Yaşlanmayı Geçiktiren Sağlık Tavsiyeleri

Bu saçı kullanırken gençleşiyorum yaşım 50. Bundan faydalandığımız için 100 yılın en önemli buluşlarından diyoruz.

Protez saç ile peruk arasındaki fark nedir?

Peruk açıkçası gözlükle lens arasındaki fark gibidir. Lens kullanan kişinin gözlerinde ki lens belli oluyorsa tabii ki renk vermek için kullanılan renklerden bahsediyorum bu peruk gibi olduğunu düşünmek lazım.  Peruk su ile faaliyetlerde başarısız. Su ve hava şartlarında rahat kullanılan protez saç tır.

  • Peruk çıt çıtlardan dolayı rahat taranma zor oluyor.
  • Peruk rahat fön çekilmez
  • Peruk doğal değildir
  • Peruk çıt çıt tabir ettiğimiz malzeme ile kafamıza monte ediliyor.
  • Peruk kullanan kişinin kafasında peruk var diyoruz. Ama protez saç kullanan kişiyi tahmin etmek zor. Protez saç doğal ve sağlıklı bir görüntü veriyor.

Bir önceki yazımız olan Yaşlanmayı Geçiktiren Sağlık Tavsiyeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]