Youtube Alternatif Müzik Rehberi

tarafından
289
Youtube Alternatif Müzik Rehberi

Youtube bir derya deniz ve o denizde yüzen, kaybolan bir çok harika sanatçı, içerik üreticisi var. Bugün ise yavaş yavaş popülerlik kazanan İndie, Alternatif, Bağımsız müzik tarzını hiç bilmeyenlere tanıtacağız.

Yüzyüzeyken Konuşuruz

Yüzyüzeyken Konuşuruz çoğu kişinin indie müzik dinlemeye başlamasının ilk adımı diyebiliriz. 2013 yılında çıkardıkları “Evdekilere Selam” albümüyle müzik dünyasında güzel bir yer kazanmış ardından çıkardıkları “Otoban Sıcağı” albümüyle ise müzik dünyasında ki yerini kanıtlamışlardır. Son zamanlarda ise “Sandal” adlı şarkısı 4 milyon dinlemeye yaklaşmıştır. Alternatif müziğin Türkiye’deki  öncülerinden sayılırlar.

Emir Can İğrek

Alternatif müzik dünyasında solo olarak devam eden bir isim, kendileri. “Ben bir ayaşım, sekiz çizer ayaklarım” diyerek. Bir çok kişinin gönlünü kazanmış harika bir sanatçı kendileri.

12 Milyon dinlenmesi’de bunu kanıtlar nitelikte.

Onur Can Özcan

“Bahsetme kimselere yaramızda kalsın” diyerek yaklaşık olarak 28 milyon kişi tarafından dinlendi. O içinde ki hüznü en güzel şekilde dinleyenlere yansıttı şimdi ise daha güzel şarkılar yazmaya çalıştığına, yeni acılar peşinde koştuğuna eminim. Umarım daha iyi yerlere gelerek Türkiye’deki Pop kültürüne darbe vurmaya devam ederler.

Mavi Gri

2016 yıllının sonlarına doğru hayatımıza giren Mavi Gri. 2016 yıllında İstanbul’da  Alternatif Rock grubu olarak kuruldu. Belki o zamanlar kimse tanımasa da şu an “Ben sende yandım, sende kavruldum” denildiğinde akıllara gelmemesi, açıp dinlenmemesi mümkün değil. 15 Milyon dinlenmede bunun en büyük kanıtıdır sanırım.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Bu Yazımızıda İnceleyin :   Aleyna Tilki, Dünya Listelerini Alt Üst Ediyor!