YouTube Gaming’in Fişi Çekmeye Hazırlanıyor.

tarafından
61
YouTube Gaming’in Fişi Çekmeye Hazırlanıyor.

Google’ın YouTube’ta oyun yayını yapanlara yönelik olarak çıkarttığı YouTube Gaming uygulaması artık yolun sonuna gelmiş durumda. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Bilindiği üzere genel olarak oyun üzerine yapılan yayınlarda Twitch kullanılıyor. Hatta Twitch’in bu alandaki tek isim olduğunu söylemek de yanlış olmayacaktır. Bu durumun farkında olan Google, Twitch’e rakip olarak YouTube Gaming ismini verdiği bir kanalı devreye sokmuştu. Hem web üzerinde, hem de akıllı cihazlarda uygulama olarak hizmet veren YouTube Gaming’de işler pek de beklenildiği gibi gitmiyor.

Genel olarak oyun üzerine yayın yapan kullanıcıların, YouTube Gaming yerine YouTube’u tercih etmeleri bu uygulamanın gözden düşmesine neden oldu.

Doğal olarak YouTube’ta insanlar çok daha geniş kitlelere erişebiliyorlar. Ayrıca Twitch gibi bir seçenek varken, oyun severlerin yeni bir mecraya alışmaları da kolay olmayacaktır.

YouTube Gaming’in Fişi Çekmeye Hazırlanıyor.
Yazımıza oy verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 8 Yaşında Youtube Milyoneri Oldu başlıklı makalemizde en çok kazanan, forbes ve Youtube hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda İnceleyin :   Yusuf Güney YouTube'a mı Atılıyor?