Youtuber’lar Ne Kadar Kazanıyor?

tarafından
362
Youtuber’lar Ne Kadar Kazanıyor?

Youtuberlar ne kadar kazanıyor? Sorusuna cevap vermeden önce, Youtuber nedir? Sorusuna cevap vermek, sanırım konu hakkında fazla fikri olmayan ziyaretçilerimizi de aydınlatacaktır. Video paylaşım sitesi olan Youtube üzerinde güncel bir şekilde paylaştıkları videolar sayesinde yüz binlerce takipçiye ulaşmış kişiler, genel anlamda “Youtuber” olarak adlandırılmaktadır.

Youtuberler Ne Kadar Kazanıyor?

Yazımızın sonuna doğru haklarında çok daha fazla detay vereceğimiz Youtuberler ne kadar kazanıyor? Bir Youtuber’in aylık kazancı ne kadar? Gibi sorulara, ortalama cevapların yanı sıra, örnek cevapları da istifadenize sunarak, yazımıza devam edelim.

Youtuber’lar ne kadar kazanıyor? Sorusuna verebileceğimiz ortalama bir yanıt, sorunun cevabını çok dar bir kalıba sığdıracak olsa da, büyük bir aralıkta bir şeyler söylemenin daha doğru olduğunu düşünüyoruz. Çünkü Youtuber’lar arasındaki kazanç farkı, oldukça fazla. Örneğin bu soruya genel olarak, 6 Bin ile 150 Bin arasında çok yuvarlak bir cevap vererek, hangi Youtuber ne kadar kazanıyor? Şeklindeki bir soruya geçebiliriz.

Murat Abi GF Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Her ne kadar hak ettiği çıkışı tam olarak yakalayamamış Youtuberlar arasında olsa da, Murat Abi GF kanalı aylık ortalama olarak, 10 Bin Türk Lirası kazanıyor. Bir zamanlar alanında çok büyük beklentiler bulunsa da, maalesef ki o başarıyı yakalayamamış Youtuberlar arasında yer alıyor.

Batuhan Çelik Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Batuhan Çelik’te Murat Abi GF kanalı gibi, aylık ortalama 10-12 Bin Lira kazanan Youtuberlar arasında yer alıyor. Son aylarda çıkışa geçen fenomenin kazancının, biraz daha arttığı tahmin ediliyor. Garbarius Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Hızla yükselen bir trend yakalayan Garbarius, Youtube’den aylık olarak ortalama 13 Bin TL kazanıyor.

Sarp Atilla Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Sarp Atilla son dönemler çektiği videolar ile, kazancını bir hayli artırmış durumda. Bundan yaklaşık 6 ay kadar önce aylık kazancı 10 Bin TL olarak tahmin edilen ünlü Youtuber, son aylarda kazancını 15 Bin TL civarına çıkarmış durumda.

Bu Yazımızıda İnceleyin :   Youtube İnternetsiz Video İzleme Dönemi

Youtuber Ruhi Çenet Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Youtuberlar ne kadar kazanıyor? Listemize giren bir diğer isimde, Türkiye’nin en ünlü Youtuberları arasında yer alan ve her geçen gün hayran kitlesini artıran Ruhi Çenet. Ünlü Youtuber aylık olarak ortalama 20 Bin TL kazanan fenomenler arasında.

Ekin Soyak Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Youtuberlik macerasına ilk olarak Türkiye’de yapılmayan şakaları yapıp Vivox TV kanalında paylaşarak başlayan Ekin Soyak, daha sonra ismini taşıyan bir kanal açarak ilginç ve özgün videolar paylaşmaya başladı. Ekin Soyak’ın Youtube’den aylık kazancının 25 Bin TL dolaylarında olduğu biliniyor.

Ahmet Ağa Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Ahmet Ağa’nın Youtube’den aylık olarak elde ettiği gelir ise, 27 Bin TL civarlarında. Eski performansına göre iyi bir çıkış yakalayan ünlü Youtuber, gelecek dönemlerde ilk üç fenomen arasına adını yazdırmayı hedefliyor.

Orkun Işıtmak Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Türkiye’nin ilk Youtuberları arasında yer alan Orkun Işıtmak, aylık 28-30 Bin TL arasında bir gelire sahip.

Furkan Yaman Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Ünlü Youtuber Furkan Yaman ise, aylık yaklaşık olarak 32 Bin TL civarında kazanıyor. O da büyük bir çıkış yakalamış fenomenler arasında yer alıyor.

Burak Oyunda Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Burak Oyunda son günlerde üst düzey bir performans göstererek, abone sayısını 2 milyona taşımış durumda. Burak Oyunda kanalının aylık kazancı yaklaşık olarak, 40 Bin TL civarında. Onun dışında bir diğer oyun kanalı olan Oyun Portal ise, yaklaşık 50 Bin TL kazanca sahip.

Enes Batur Youtube’den ne kadar kazanıyor?

Enes Batur ise, en fazla kazanan bireysel kanalların başında geliyor. Enes Batur’un aylık kazancı ise ortalama olarak, 150 Bin TL civarında.

Genel olarak bireysel kanalların yani fenomen olmuş kişilerin kazançlarını paylaşmış olduğumuz bu yazımızda, NetD Müzik gibi kurumsal şirket kanallarını dahil etmedik. Ancak Doğan Grubuna ait bir kanal olan NetD Müzik kanalının aylık 700 Bin TL civarında kazandığını da, belirtmeden geçemeyiz.

İyi Bir Youtuber Olabilmek İçin, Ne Yapmalıyım?

Sizde bu gizemli dünyaya adım atmak istiyorsanız, önce insanların tüketebileceği içerikler üzerinde yoğunlaşmalısınız. Ayrıca kullanacağınız ekipmanda bir hayli önemli.

Youtuberler kendilerine has stilleri ile özgün videolar paylaşarak ve kanallarını sürekli güncel tutarak, takipçilerine sürdürebilir hizmet sunmak durumundadırlar. Yani iyi bir Youtuber olabilmek için en önemli hususlar; “Sürdürülebilir, Güncel, İlgi çekici ve benzersiz olmak” desek, asla yanılmış olmayız.

Bu dört kavrama riayet eden birçok insan, Youtube üzerinde büyük bir üne kavuşmuş ve ciddi paralar kazanmaya başlamıştır.

Bir önceki yazımız olan Youtube Karanlık Mod Android'e Sonunda Geldi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]